Historia Czejena, jak jedna z wielu psich historii, jest historią ludzkiej obojętności, egoizmu i braku odpowiedzialności.

Przez pierwszych  5 lat swojego życia Czejen był stróżem na posesji. Zima czy lato, mróz czy upał – biedna psina uwiązana na łańcuchu siedziała sama, pilnując podwórka. Tak mijały mu godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata… Każdy dzień był taki sam.

Czejen z kolegą

Czejen oraz jego młodszy kompan (który już ma dom) zostały zabrane z tego miejsca. ”Opiekun” psów zaproponował ich sprzedaż, ponieważ są rasowe. Chciał się ich pozbyć, bo jednej nocy uciekły i dokonały szkód na sąsiedniej posesji. Czejen był dla niego jak przedmiot, który okazał się wadliwy i którego łatwo można było się pozbyć.

Każdemu, kto spojrzał na wychudzone psy uwiązane na łańcuchu, a w oczach miały jedynie ból, pękało serce.

Czejen to  psiak w typie rasy husky.

Czejen

Ma około 8 lat i jest psem, który uwielbia dłuższe spacery. Przez około 6 lat żył przywiązany łańcuchem do budy. Toleruje inne psy. Zazwyczaj ma do nich obojętny stosunek. Jest raczej psim indywidualistą. Ma charakter typowy dla przedstawicieli ras północnych.


Kontakt w sprawie adopcji:

tel.: 690 032 389

Psiak przebywa obecnie w domu tymczasowym w okolicach Poznania (wielkopolska).
Przed adopcją wymagana jest uzupełnienie ankiety, odbycie wizyty przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej.


 

Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prywatnie szczęśliwa właścicielka Neli, najpiękniejszej na świecie suczki w typie owczarka niemieckiego. Od dziecka cierpi na nieuleczalną miłość do zwierzaków.